sp48kr@wp.pl
  • 12-4297210

UKS Bakcyl Bielany

2022/2023

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - nasi uczniowie wywalczyli prawo do udziału w OOM 2023. Zawody grupy U12 wygrała Kasia. W grupie U9 III miejsce zajęła Zojka, a VI był Jasiek. Z klubu kwalifikacje wywalczyli też Dominik, Natalka S. i Julka.
    • Mistrzostwa Małopolski do lat 7-ekipa chłopców  w składzie: Adaś, Adek, Piotrek, Ignaś, Miruś, Dominik, Kuba, Daniel-III miejsce!

IV miejsce zajęły dziewczynki: Ewcia, Tosia, Lenka

• Krakowska Olimpiada Młodzieży - I miejsce w obydwu klasyfikacjach: Dzieci i Młodzieży Szkolnej, więc śmiało możemy się tytułować Mistrzami Krakowa Szkół Podstawowych!

Kasia, Natalka, Marceli, Bartek-22 punkty, aż o 4 więcej niż druga awansująca do zawodów wojewódzkich drużyna. Zoja, Wika, Maciek i Igor-zdecydowanie wygrana klasyfikacja drużynowa mimo młodszych w składzie dziewcząt.

Sukcesy indywidualne:

Mistrzyni Krakowa Szkół Kasia, brązowe krążki dla Natalki i Igora.

IV miejsce Maciej, VI Zojka(w rocznikach 2008-2009!) !

• 16-18 października- Mistrzostwa Małopolski w szachach szybkich  oraz w blitzu.

Wicemistrzowie Małopolski do lat 12: Kasia, Bartek, Marceli i Domin!

Bakcyl Bielany III: Zojka, Błażej, Kacpi, Jasiek VIII miejsce(12 startowe!)

Bakcyl Bielany II: Natalka, Staszek Karaś, Tymek i Staszek Szmolke X miejsce(13 startowe!),

Kasia I  miejsce na IV szachownicy.

VII miejsce osłabionej chorobą drużyny U8: Jula, Wika, Ziemo i Wiktor,

XII miejsce w U18: Natalka Sosna, Maciek, Igor i Natek ze średnią wieku poniżej 12 lat!

4 drużyny w pierwszej 10-tce zawodów!!!

Nasze uczennice Kasia: dwa tytuły wicemistrzowskie i  Zojka-brązowy medal w szachach szybkich, pozostali klubowicze dołożyli kolejne: Dominik i Ziemo-dwa brązowe krążki, Natalka Mistrzyni i Wicemistrzyni Małopolski.