NABORY TRWAJĄCE
ASYSTENT/KA DS. ADMINISTRACJI
E-PORADNIK DLA ÓSMOKLASISTÓW JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO REKRUTACJI
I WYBRAĆ NAJLEPSZĄ DLA SIEBIE SZKOŁĘ
WYSZUKIWARKA SZKÓŁ KRAKOWSKICH:
________________________
_________________________________________
Strzec tradycji,
Sięgać po wiedzę,
Spoglądać w przyszłość,
Zostawić po sobie ślad...
Z ogromną radością informujemy, że 6 czerwca uczennica klasy 8a, Gabriela Czeladzka, brała udział w Międzynarodowej Gali Lady Fitness 2026, która odbyła się w Wiśniowej.
Gabrysia wystąpiła w niezwykle wymagającej konkurencji Aerial Silks solo (akrobatyka powietrzna na szarfach). W swojej grupie wiekowej i kategorii zaawansowania zaprezentowała się znakomicie, zdobywając srebrny medal i zajmując II miejsce.
Serdecznie gratulujemy Gabrieli tego sukcesu. Życzymy kolejnych sportowych osiągnięć, wielu powodów do dumy oraz nieustającej radości z realizowania swoich pasji!
Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zajęć na zbliżające się wakacje, przygotowaną przez krakowskie młodzieżowe domy kultury.
Dzieci i młodzież, które spędzają lato w mieście, mogą poświęcić czas na wspólny wypoczynek i rozwijanie własnych pasji. W zależności od zainteresowań, mają do wyboru udział w warsztatach muzycznych, tanecznych, plastycznych, rękodzielniczych, fotograficznych czy rekreacyjno-sportowych, półkoloniach, wycieczkach do ciekawych miejsc, m.in. Małopolskiego Centrum Nauki "Cogiteon" i Muzeum Witrażu, a także obozach i wymianach młodzieżowych. Szczegóły oferty poszczególnych młodzieżowych domów kultury w tabeli.
W dniach 20-22 maja klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii, kultury oraz najważniejszych miejsc stolicy Polski. Podczas pobytu uczniowie odwiedzili m.in.Stadion Narodowy, spacerowali po Starym Mieście, podziwiali Łazienki Królewskie oraz Centrum Nauki Kopernik. Duże wrażenie zrobiła także wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli lepiej poznać losy mieszkańców stolicy podczas II wojny światowej.
Dziękujemy i gratujemy
Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowała klasa 6b. Słowa i dźwięki po raz kolejny pozwoliły nam przybliżyć i zrozumieć przeszłość, docenić teraźniejszość i świadomie spojrzeć w przyszłość.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z seniorami brali udział w projekcie “Śladami zabytków UNESCO”.
Projekt “Działajmy Razem” zapoczątkowany w 2018 r. przez Panią Danutę Hajduk, nauczycielkę geografii naszej szkoły, wyczerpał swoją formułę i został zastąpiony innowacyjnym projektem adresowanym do całej społeczności bielańskiej.
Tym razem nasza młodzież, ich rodzice oraz dziadkowie wzięli udział w wycieczce na Kresy Wschodnie (Litwę) i Podlasie. Wycieczka odbyła się pod opieką nauczycielki geografii, p. Danuty Hajduk, oraz nauczycielki
j. angielskiego, p. Katarzyny Rospond-Bobołowicz.
♟️Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół klas I–III przechodzą do historii. ♟️
11 - letni udział w projekcie Edukacja przez Szachy w Szkole podsumowujemy w najlepszy możliwy sposób!
„4️⃣8️⃣” rozbija bank: 🥇złoto w klasyfikacji szkół projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” oraz 🥈srebro w klasyfikacji ogólnej!
Swoje szachownice wygrywają Oliwia (wynik marzenie 9;/9 i norma na I kategorię) i Jonaś.
Emocjonalny rollercoaster, wyniki, które wydawały się poza zasięgiem i takie, które nie powinny sie byly wydarzyć, wreszcie finał, który okazał się dla nas niezwykle korzystny. Szczęście sprzyja lepszym 😉Chyba jakieś szachowe fluidy unoszą się na Bielanach ♟️