Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Szarych Szeregów w Krakowie
    30-243 Kraków ul. Księcia Józefa 337
    sp48kr@wp.pl
  • 12-4297210
    • Warsztaty klasy 3A

      Warsztaty klasy 3a w pracowni FABLAB szycie flag i klejenie pudełek.

    • Festiwal Zawodów

      W środę  24 kwietnia uczniowie klasy 8 wzięli udział w Festiwalu Zawodów. Była to doskonała  możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe.Była to również okazja zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję. 

    • DZIEŃ ZIEMI

    • "Mądre dzieci segregują śmieci"

      Uczniowie klasy 2b zdobyli 3 miejsce w konkursie organizowanym przez Rabkoland - Park Rozrywki dla Dzieci. Wykonali projekt karuzeli z odpadów przeznaczonych do recyklingu. Gratulujemy! 

    • Nowy numer telefonu do świetlicy szkolnej

      Uprzejmie informujemy, iż od kwietnia został uruchomiony nowy numer telefonu do świetlicy szkolnej:

      (12) 257 10 36

      Zapraszamy Państwa do kontaktowania się z nami drogą telefoniczną.

       

      Wychowawcy świetlicy

    • FUTURE4ME! temat Easter (Wielkanoc)

    • Kolejne siatkarskie sukcesy!

       

      Pełne emocji, walki oraz dobrej gry występy naszych chłopców oraz dziewcząt w ramach krakowskich Igrzysk Międzyszkolnych! Nasi zawodnicy w kategorii rocznika 2011 i młodsi uzyskali awans do finałów, wychodząc z grupy po fantastycznej końcówce. Natomiast zawodniczki w starszej kategorii 2009 i młodsze zaprezentowały równie wysoki poziom, choć w tym przypadku zabrakło nam odrobiny szczęścia i spokoju. Gratulujemy!

    • Klasa 6b na Przewrotkach

      We wtorek 19.03 udaliśmy się w ramach alternatywnej lekcji wychowania fizycznego na tor wrotkarski. Spędziliśmy tam 2 godziny pod opieką doświadczonych instruktorów, jeżdżąc na wrotkach oraz rolkach, pokonując tory przeszkód i grając w hokeja. Polecamy każdemu taką formę aktywności fizycznej!

    • Klasa VII na "niewidzialnej wystawie"

      Jak postrzegają świat niewidomi? Jak to jest nic nie widzieć? Jak ważne są pozostałe zmysły? Ile tak naprawdę nie dostrzegamy?

      Na wystawie w stronę ciemności zgasły całkowicie światła, a niewidomy przewodnik wprowadził nas do królestwa zmysłów.W naszych pamięciach na długo pozostanie wystawa, której nie zobaczyliśmy, a poczuliśmy. 

    • Kolejny sukces Maksymiliana

      Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maksymilian Siódmok został laureatem I stopnia V edycji ogólnopolskiego konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik w kategorii 4 SP.

      Maks osiągnął także najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w

      województwie Małopolskim! Nie było to zadanie łatwe bo konkurs składał się z trzech etapów, w których wzięło udział aż ponad 12000 uczniów z 1600 szkół z całej Polski.

      W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

      Partnerem konkursu jest też Olimpiada Informatyczna Juniorów.

      Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: instalogik.pl.

    • E-poradnik dla rodziców i uczniów klas VIII

      Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna pn. Krakowski Ośrodek Kariery przygotowała praktyczny E-poradnik dla rodziców i uczniów klas VIII dotyczący rekrutacji i wyboru przyszłej szkoły:

      W poradniku znajdują się następujące zagadnienia:

      📌 jak określić swoje predyspozycje zawodowe i kto może w tym pomóc uczniowi

      📌 jak oszacować swoje możliwości, aby dobrze wybrać szkołę ponadpodstawową

      📌 jaki jest system edukacji w Polsce czyli co uczeń może wybrać po szkole podstawowej

      📌 jak poprawnie wypełnić wniosek w elektronicznym systemie Omikron

      📌 najważniejsze informacje o branżach zawodowych i kwalifikacjach

      📌 baza szkół branżowych, technicznych i liceów

      📌 na co zwrócić uwagę wybierając liceum ogólnokształcące

      📌 informacje dla uczniów SPE

      Opracowanie: Agata Chudzikiewicz, Joanna Turek – doradczynie zawodowe SPPP KOKKonsultacja merytoryczna: Tomasz Zemanek, Wydział Edukacji UMK

       

      http://poradniakrakow.com.pl/wp-content/uploads/2024/03/Poradnik-2024.2025..pdf

       

       

       

    • Wiosna, ach to ty

    • Dzień Orientacji Zawodowej

      15 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w na kolejnej 18 edycji „Dnia Orientacji Zawodowej”, która ma na celu pomoc uczniom ósmych klas we właściwym wyborze szkoły ponadpodstawowej i zaprezentowanie im oferty tych właśnie szkół. 

      #dzieńorientacjizawodowej

      #doradztwozawodowe

    • Biuro Rzeczy Znalezionych

      Zdjęcia rzeczy znalezionych!!!

    • 6. marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy

      W związku z obchodzonym dziś Europejskim Dniem Logopedy przedstawiamy krótką fotorelację z zajęć logopedycznych prowadzonych na terenie naszej szkoły.
      Terapia logopedyczna dostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczniów i dotyczy różnych sfer rozwojowych.
      Formy są różnorodne, a bawiąc się – najlepiej się uczymy – nie zapominając o regularnej pracy w domu :)
      Z pozdrowieniami
      Logopeda
      Ewelina Morawiec-Lechowska

    • Rajd po fach

      W piątek 01.03 br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. "Włoski przysmak".  Wydarzenie zorganizowane było w ramach projektu "Rajd po fach" na terenie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.  Uczniowie mieli możliwość poznać swoich rówieśników, nawiązać nowe relacji oraz wspólnie rozwijać zainteresowania związane ze zdobywaniem  umiejętności kształtujących wyobraźnię i kreatywność. Była to doskonała okazja aby w praktyce poznać różne zawody w kierunkach jakich kształcą krakowskie szkoły branżowe i techniczne. 
      #rajdpofach #krakowskiosrodekkariery 
      zsps.krakow.pl

       

    • Zareaguj na problemy dziecka – otwarte spotkanie dla rodziców i pedagogów

    • Karnawał 2024

      9 lutego 2024 roku odbyła się zabawa karnawałowa, którą przygotował i prowadził Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy 7, pod czujnym okiem opiekunki SU - Pani Katarzyny Jałowieckiej

    • Bezpieczne Ferie 2024

       

      Drogie dzieci i drodzy rodzice z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszym powiecie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe to idealny czas na relaks, odpoczynek od obowiązków szkolnych i nauki.

      Przedstawiamy 10 sposobów na bezpieczne ferie:

      Bądź rozsądny i bezpieczny

      Zawsze informuj rodziców lub opiekunów, dokąd wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz. Unikaj przygodnych znajomości - nie korzystaj z jazdy samochodem z nieznajomym. Bądź nieufny wobec osób nieznanych, nawet tych, które wydają się sympatyczne. Nie baw się w pobliżu jezdni, baw się w miejscach do tego przeznaczonych. Przechodź przez jezdnie w miejscach oznaczonych – zawsze na zielonym świetle. Jako trasę przemarszu wybieraj miejsca dobrze oświetlone, unikając bezludnych skrótów. Bądź widoczny – noś odblaski.

      Bądź bezpieczny w domu

      Każde dziecko będące w domu, zwłaszcza same musi wiedzieć, że:- nigdy nie wolno otwierać drzwi mieszkania obcym, nawet gdy mówią, że przysłali ich rodzice,- nie wolno chwalić się, co cennego jest w domu i kiedy wracają z pracy rodzice,- nie wolno bawić się kurkami gazu, zapałkami, kablami ani gniazdkami elektrycznymi,- zawsze należy powiedzieć rodzicom o każdym telefonie od obcej osoby oraz o tym, że nieznajomy pukał do drzwi mieszkania.

      Bądź bezpieczny w Sieci

      Zawsze pamiętaj też, że osoba, z którą rozmawiasz w sieci, może być kimś zupełnie innym, niż myślisz. A informacje, które jej udostępnisz, mogą zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Zachowaj szczególną uwagę w kontaktach z nieznajomymi np. na forach czy w grupach. Nie możesz wykluczyć, że rozmawiasz z cyberprzestępcą lub osobą, która chce Cię skrzywdzić, wykorzystać do własnych celów, ośmieszyć albo namówić do złego zachowania. 

      Bądź aktywny

      Wykorzystaj okres ferii zimowych na aktywny wypoczynek. Nawet jeśli aura nie pozwala na typowe zimowe aktywności takie jak sanki, narty czy lepienie bałwana możesz wybrać się na przejażdżkę na hulajnodze, deskorolce czy rolkach. W wielu miastach funkcjonują kryte lodowiska, na których można świetnie się bawić. Jeśli zostajesz na ferie zimowe w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu. Wybierzcie się na rodzinny spacer po lesie czy przejażdżkę rowerową. Pamiętaj, sport to zdrowie!

      Uważaj na kruchy lód

      Nigdy nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych, co zachęca do zabawy na zamarzniętej tafli. Wahania temperatur powoduje, że lód robi się cieńszy i znacznie bardziej kruchy. Jego pęknięcie stanowi ogromne zagrożenie, którego następstwem może być nawet utonięcie! Jeżdżenie na łyżwach jest bezpieczne tylko na specjalnie przygotowanych do tego celu lodowiskach, pod opieką osób dorosłych.

      Dbaj o higienę

      Ferie zimowe powinny być oderwaniem od codziennych obowiązków. Wykorzystaj ten czas właściwie, zadbaj o higienę osobistą, wysypiaj się, odżywiaj się zdrowo. Podczas spożywania posiłków pamiętaj o higienie rąk. Nie używaj wspólnych przyborów toaletowych. Nie pij i nie jedz ze wspólnych naczyń. Spożywaj tylko świeżą i zdrową żywność; myj warzywa i owoce. Nie spożywaj żywności, która utraciła datę przydatności do spożycia.

      Unikaj napojów energetycznych

      Napoje energetyczne przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych i nie powinny być spożywane przez dzieci i młodzież, ponieważ zawierają składniki, które przyjmowane w dużych ilościach, zwłaszcza przez osoby o małej masie ciała (jak dzieci), mogą doprowadzić do przekroczenia dawek, przy których obserwuje się efekty toksyczne. Od 1 stycznia 2024 r. sprzedaż napojów energetyzujących osobą poniżej 18-tego roku życia jest zabronione. Dowiedziono również, że napoje o wysokiej zawartości kofeiny spożywane przez dzieci i młodzież mogą prowadzić do zaburzeń w rozwoju układu nerwowego.

      Unikaj nieznajomych zwierząt

      Nie zbliżaj się do obcych psów i kotów, ani innych dzikich zwierząt – nie dotykaj ich, nawet jeśli sprawiają wrażenie łagodnych. Nie wolno psa drażnić, dokuczać mu czy próbować go uderzyć; często nie zdając sobie z tego sprawy, można wyzwolić u psa agresję, uderzając w ogrodzenie czy rzucając w niego różnymi przedmiotami. Pamiętaj pogryzienia są niebezpieczne ze względu na ogromne ryzyko zakażenia. Szczególnie groźne jest zakażenie wścieklizną. Każda osoba pokąsana przez zwierzę powinna bezwzględnie zgłosić się do lekarza!

      Unikaj używek

      Ferie dla młodych ludzi to zwykle czas odpoczynku, wyjazdów, spotkań ze znajomymi, oderwania od codziennych obowiązków, co nie rzadko wiąże się z okazją do eksperymentowania z różnymi używkami tj. głównie z alkoholem i papierosami jednak coraz częściej także z narkotykami. Pamiętaj, że spożywanie alkoholu, papierosów czy narkotyków prowadzi do uzależnienia, braku kontroli nad własnym życiem, negatywnych konsekwencji zdrowotnych zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

      Uwaga na dopalacze

      Dopalacze to nowe narkotyki, zawierające niezwykle groźne substancje dla zdrowia i życia osoby, która je zażyje. Dopalacze mogą mieć postać kolorowych tabletek, proszku, znaczków do lizania czy kadzidełek. Nie daj się zwieźć pozorom! Dopalacze to trucizna w „pięknym” opakowaniu!  Dopalacze mają negatywny wpływ na zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, ich zażywanie może powodować m. in.: zawroty głowy, wymioty, stany lękowe, urojenia, ataki szału czy śpiączkę.

       

       Bezpieczne Ferie 2024 - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotoryi - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

    • Warsztaty naukowe

      Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję uczestniczyć w warsztatach naukowych dotyczących kwasów i zasad. Zapoznawali się z różnymi wskaźnikami kwasowo-zasadowymi obserwując ich reakcje. 

    strona: