Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Szarych Szeregów w Krakowie
  30-243 Kraków ul. Księcia Józefa 337
  sp48kr@wp.pl
 • 12-4297210
  • Szkolny konkurs językowy dla uczniów klasy VII i VIII

   Miło nam przedstawić wyniki szkolnego konkursu językowego dla uczniów klasy VII i VIII:

   1. miejsce Michał Wojas

   2. miejsce Katarzyna Rusiecki

   3. miejsce Natalia Michalik

    

   Gratulujemy!

   Beata Biesiada-Adamek

   Ilona Damian

  • Okładka mojej ulubionej książki

   Z ogromną radością informuję, że uczennica klasy 6a Kalina Kucharska otrzymała Dyplom za zajęcie III miejsca w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt."Okładka mojej ulubionej książki".

   Gratulujemy

  • Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2023/2024

  • Rodzinny Festyn 2024

   Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

   Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie przy organizacji Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Dzięki Waszej pomocy udało się stworzyć wspaniałą, miłą atmosferę, którą wszyscy uczestnicy będą długo wspominać.

   Podziękowania kierujemy szczególnie do tych, którzy poświęcili swój czas i energię, aby ten dzień był wyjątkowy. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione!

   Podczas festynu mogliśmy podziwiać występy artystyczne naszych utalentowanych Dzieci, które dostarczyły nam wielu wzruszeń i radości. Wspaniale było widzieć, jak rozwijają swoje pasje i umiejętności.

   Nie sposób nie wspomnieć o pysznych ciastach, fantastycznej pizzy  i grillowanych smakołykach, które umiliły nam czas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tych kulinarnych przysmaków.

   Jeszcze raz dziękujemy za wszystko i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.

   Z wyrazami wdzięczności,

   Dyrekcja SP48

  • Ojcowski Park Narodowy

   Dnia 23 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Nie mogło zabraknąć Pani Przewodnik, która przekazywała cenną wiedzę na temat historii, pomników przyrody i zabytków. 

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetli"

   Miło mi poinformować, że w Konkursie Przyrodniczym " Świetlik" uczniowie z naszej szkoły otrzymali:

    

   NAGRODĘ GŁÓWNĄ

   Ignacy Łyczak z klasy 2

    

   WYRÓŻNIENIA:

   Ewa Sarapata z klasy 2

   Maciej Sandacz z klasy 3

   Maksymilian Siódmok z klasy 4

   Mikołaj Małeta z klasy 6

    

   Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!

  • Sukcesy uczniów w konkursach historycznych

   Z ogromną radością informujemy o tegorocznych sukcesach uczniów naszej szkoły w konkursach historycznych.

   Uczeń klasy VII A - Bartosz Cumber otrzymał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego "Wiek srebrny Rzeczypospolitej, czyli okres panowania królów elekcyjnych od 1572 do 1696 roku". 

   Uczeń klasy VIII A – Bartłomiej Łuszczek otrzymał tytuł finalisty etapu ponadwojewódzkiego XXIX edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność".

   Gratulacje dla uczniów, którzy wykonali wiele pracy i wykorzystali swoją pasję oraz wiedzę.

   Serdeczne gratulacje i podziękowania dla Rodziców – za wsparcie i motywację!

  • KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

   Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu recytatorskiego dla klas I-III.

   1. miejsce - Małeta Maria, Sarapata Ewa, Szelejewska Lena, Seltenreich Natasza

   2. miejsce - Szwajda Kornelia, Buczek Aleksandra, Nogieć Kaja, Pierzynka Marta, Florek Tomasz

   3. miejsce - Rumanek Aleksandra, Skowronek Małgorzata, Czaplicki Adam

   Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   Organizatorzy:Ilona Plata, Elżbieta Brzykcy

   Jury:Joanna Sala-Gajewska, Katarzyna Dobiesz, Agnieszka Berezowska, Edyta Such-Jakieła

  • Biegi Panien Zwierzynieckich

   Za nami kolejna edycja Biegu Śladami Panien Zwierzynieckich.

   Gratulacje dla uczniów i rodziców.

    

   Najlepsi z najlepszych:

   Kl 3 ch Kamiński Paweł - miejsce 3

   Kl 3 dz Zoricic Wiktoria - miejsce 1

   Kl 4 dz  Laura Kliś - miejsce 2

   Kl 4 ch Bolek Szymura - miejsce 3

   Kl 5 ch Meus Ksawery - miejsce 1

   Kl 5 dz Zabrzeska Zosia - miejsce 3

   Kl 6 ch Karcz Nataniel - miejsce 3

   Kl 6 dz Kukulska Natalia - miejsce 2

  • Sąd nad Królem Stasiem klasy VIa

   Sala nr 9 przeobraziła się za sprawą kl.VIa w salę sądową! Nie zabrakło niczego co jest konieczne przy tak trudnej i niejednoznaczej próbie oceny  panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, w tej roli nie kto inny jak ...Staszek!.

   Była płomienna  mowa oskarżycielek Kingi i Kaliny, które nie szczędziły królowi krytyki i jednoznacznie wskazywały na zdradę, która doprowadziła do upadku Rzeczpospolitej na 123 lata. Z ich argumentami spierała się obrona króla pod kierunkiem Filipa i Krzyśka. Byli świadkowie: caryca Katarzyna, Książe  Adam Czartoryski i Ignacy Potocki. Wszyscy podkreślali wielkie zasługi króla na polu rozwoju kultury i sztuki, ale też potwierdzili Jego współpracę z Rosją. W sądowej dokumentacji pojawiły się też wyciągi z królewskiego konta! Obradom przewodniczył Sąd w osobach Natalii i Lilki. Po wysłuchaniu świadków i mów końcowych, ława przysięgłych wydała werdykt- niewinny!

   Cała rozprawa przebiegła w dynamiczny i profesjonalny sposób. Młodzi aktorzy, świetni przygotowani imponowali  swoją wiedzą historyczną i niezwykle wiarygodnie odegrali swoje role.Brawo!

  • Kangur 2024

   Z przyjemnością informuję, że najlepszy wynik w konkursie matematycznym " Kangur" otrzymał

   Janek Mikołajski z kl. 6b

   Pozostałe wyróżnione osoby to:

   kl. 2 Czaplicki Adam i Łyczak Ignacy

   kl. 3 Kacper Nogieć

   kl. 4 Maksymilian Siódmok i Melania Piotrowska

   kl. 6 Mikołaj Maleta

   Gratuluję wszystkim uczniom, życząc dalszych sukcesów.

  • Egzamin ósmoklasisty 2024

  • Piłka nożna- IMS-Fantastyczna postawa i pech w końcówce!

    

   Tym razem nasi reprezentanci udali się na zawody piłkarskie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nastroje były bardzo bojowe, a chłopcy pokazali na boisku bardzo dobrą grę. Byliśmy odpowiedzialni w rozgrywaniu piłki oraz w obronie, pewni siebie w ataku oraz wyróżniliśmy się zespołową postawą. Niestety jedna porażka w końcówce ostatniego meczu grupowego pozbawiła nas awansu do kolejnej rundy. Taki właśnie jest sport, choć daliśmy z siebie wszystko i mogliśmy wracać na Bielany z podniesionymi głowami!

   SP48 - SP12 2:0

   (Moras, Suchan)

   SP48 - SP7 5:1

   (Cumber, Karcz, Klag, Okhota, Suchan)

   SP48 - SP126 0:0

   SP48 - SP92 1:2

   (Moras)

   Skład: Cumber, Karcz, Klag, Klimek, Łuszczek, Moras, Okhota, Suchan, Wasik

  • Womai-kl.VIb

   W poniedziałek 29.04 klasa 6B wybrała się do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, aby wziąć udział w warsztatach. Były one podzielone na strefę jasną (strefa nauki, wrażeń oraz iluzji) oraz ciemną, po której oprowadzały nas pracujące tam osoby niewidome. Było to dla nas niezwykłe przeżycie, które polecamy każdemu!

  • Puchar Tymbarku

   TYMBARK

   W czwartek 18.04 wzięliśmy jak co roku udział w kolejnej edycji największego Turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie, czyli Pucharze Tymbarku. Nasza kadra wprost nie mogła się doczekać tego wydarzenia, dlatego było to dla nas ogromne przeżycie i podeszliśmy bardzo profesjonalnie do zawodów. Porządna rozgrzewka i maksymalne zaangażowanie pomogły nam odnieść dwa zwycięstwa w fazie grupowej i awansować do pucharowej. Tam niestety odpadamy po zaciętej walce, ale zdobywamy cenne doświadczenie i możemy być dumni z naszej postawy!

  • Edukacji dla bezpieczeństwa

   "Dn.06.05 w ramach realizacji podstawy programowej z Edukacji dla bezpieczeństwa, klasa 8a brała udział w warsztatach z survivalu, bronioznawstwa i pierwszej pomocy w terenie. Warsztaty prowadzone były przez Krakowską Drużynę Orląt im. Antosia Petrykiewicza. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i dzielnie realizowali wszystkie powierzone zadania."

  • Apel z okazji ustanowienia Konstytucji 3 maja


          Należy upamiętniać tę datę, ponieważ, jak mówił Piłsudski: KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.

          30 kwietnia 2024 r. podczas apelu przypomnieliśmy sobie, dzięki klasie 6b i p. Annie Bożek oraz p. Sylwii Nowak najważniesze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie. Polacy usilnie wlaczyli o ocalenie wolności, poprzez zmiany ustrojowe, ale jak pokazuje historia, były one nieskuteczne. Polska, mimo wszystko, znika z map Europy na 123 lata. Uśmiadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.

  • Wycieczka kl.2 A do Lisieckiej Pasieki

   W piątek, 26 kwietnia klasa 2a odwiedziła pasiekę w Liszkach. Podczas warsztatów mieliśmy okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji na temat życia pszczół i pracy pszczelarza.

  • Warsztaty klasy 3A

   Warsztaty klasy 3a w pracowni FABLAB szycie flag i klejenie pudełek.

  • Festiwal Zawodów

   W środę  24 kwietnia uczniowie klasy 8 wzięli udział w Festiwalu Zawodów. Była to doskonała  możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe.Była to również okazja zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję. 

  strona: