Miło nam przedstawić wyniki szkolnego konkursu językowego dla uczniów klasy VII i VIII:
1. miejsce Michał Wojas
2. miejsce Katarzyna Rusiecki
3. miejsce Natalia Michalik
Gratulujemy!
Beata Biesiada-Adamek
Ilona Damian
Z ogromną radością informuję, że uczennica klasy 6a Kalina Kucharska otrzymała Dyplom za zajęcie III miejsca w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt."Okładka mojej ulubionej książki".
Gratulujemy
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,
Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie przy organizacji Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Dzięki Waszej pomocy udało się stworzyć wspaniałą, miłą atmosferę, którą wszyscy uczestnicy będą długo wspominać.
Podziękowania kierujemy szczególnie do tych, którzy poświęcili swój czas i energię, aby ten dzień był wyjątkowy. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione!
Podczas festynu mogliśmy podziwiać występy artystyczne naszych utalentowanych Dzieci, które dostarczyły nam wielu wzruszeń i radości. Wspaniale było widzieć, jak rozwijają swoje pasje i umiejętności.
Nie sposób nie wspomnieć o pysznych ciastach, fantastycznej pizzy i grillowanych smakołykach, które umiliły nam czas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tych kulinarnych przysmaków.
Jeszcze raz dziękujemy za wszystko i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.
Z wyrazami wdzięczności,
Dyrekcja SP48
Dnia 23 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Nie mogło zabraknąć Pani Przewodnik, która przekazywała cenną wiedzę na temat historii, pomników przyrody i zabytków.
Miło mi poinformować, że w Konkursie Przyrodniczym " Świetlik" uczniowie z naszej szkoły otrzymali:
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
Ignacy Łyczak z klasy 2
WYRÓŻNIENIA:
Ewa Sarapata z klasy 2
Maciej Sandacz z klasy 3
Maksymilian Siódmok z klasy 4
Mikołaj Małeta z klasy 6
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!
Z ogromną radością informujemy o tegorocznych sukcesach uczniów naszej szkoły w konkursach historycznych.
Uczeń klasy VII A - Bartosz Cumber otrzymał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego "Wiek srebrny Rzeczypospolitej, czyli okres panowania królów elekcyjnych od 1572 do 1696 roku".
Uczeń klasy VIII A – Bartłomiej Łuszczek otrzymał tytuł finalisty etapu ponadwojewódzkiego XXIX edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność".
Gratulacje dla uczniów, którzy wykonali wiele pracy i wykorzystali swoją pasję oraz wiedzę.
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla Rodziców – za wsparcie i motywację!
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu recytatorskiego dla klas I-III.
1. miejsce - Małeta Maria, Sarapata Ewa, Szelejewska Lena, Seltenreich Natasza
2. miejsce - Szwajda Kornelia, Buczek Aleksandra, Nogieć Kaja, Pierzynka Marta, Florek Tomasz
3. miejsce - Rumanek Aleksandra, Skowronek Małgorzata, Czaplicki Adam
Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Organizatorzy:Ilona Plata, Elżbieta Brzykcy
Jury:Joanna Sala-Gajewska, Katarzyna Dobiesz, Agnieszka Berezowska, Edyta Such-Jakieła
Za nami kolejna edycja Biegu Śladami Panien Zwierzynieckich.
Gratulacje dla uczniów i rodziców.
Najlepsi z najlepszych:
Kl 3 ch Kamiński Paweł - miejsce 3
Kl 3 dz Zoricic Wiktoria - miejsce 1
Kl 4 dz Laura Kliś - miejsce 2
Kl 4 ch Bolek Szymura - miejsce 3
Kl 5 ch Meus Ksawery - miejsce 1
Kl 5 dz Zabrzeska Zosia - miejsce 3
Kl 6 ch Karcz Nataniel - miejsce 3
Kl 6 dz Kukulska Natalia - miejsce 2
Sala nr 9 przeobraziła się za sprawą kl.VIa w salę sądową! Nie zabrakło niczego co jest konieczne przy tak trudnej i niejednoznaczej próbie oceny panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, w tej roli nie kto inny jak ...Staszek!.
Była płomienna mowa oskarżycielek Kingi i Kaliny, które nie szczędziły królowi krytyki i jednoznacznie wskazywały na zdradę, która doprowadziła do upadku Rzeczpospolitej na 123 lata. Z ich argumentami spierała się obrona króla pod kierunkiem Filipa i Krzyśka. Byli świadkowie: caryca Katarzyna, Książe Adam Czartoryski i Ignacy Potocki. Wszyscy podkreślali wielkie zasługi króla na polu rozwoju kultury i sztuki, ale też potwierdzili Jego współpracę z Rosją. W sądowej dokumentacji pojawiły się też wyciągi z królewskiego konta! Obradom przewodniczył Sąd w osobach Natalii i Lilki. Po wysłuchaniu świadków i mów końcowych, ława przysięgłych wydała werdykt- niewinny!
Cała rozprawa przebiegła w dynamiczny i profesjonalny sposób. Młodzi aktorzy, świetni przygotowani imponowali swoją wiedzą historyczną i niezwykle wiarygodnie odegrali swoje role.Brawo!
Z przyjemnością informuję, że najlepszy wynik w konkursie matematycznym " Kangur" otrzymał
Janek Mikołajski z kl. 6b
Pozostałe wyróżnione osoby to:
kl. 2 Czaplicki Adam i Łyczak Ignacy
kl. 3 Kacper Nogieć
kl. 4 Maksymilian Siódmok i Melania Piotrowska
kl. 6 Mikołaj Maleta
Gratuluję wszystkim uczniom, życząc dalszych sukcesów.
Tym razem nasi reprezentanci udali się na zawody piłkarskie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nastroje były bardzo bojowe, a chłopcy pokazali na boisku bardzo dobrą grę. Byliśmy odpowiedzialni w rozgrywaniu piłki oraz w obronie, pewni siebie w ataku oraz wyróżniliśmy się zespołową postawą. Niestety jedna porażka w końcówce ostatniego meczu grupowego pozbawiła nas awansu do kolejnej rundy. Taki właśnie jest sport, choć daliśmy z siebie wszystko i mogliśmy wracać na Bielany z podniesionymi głowami!
SP48 - SP12 2:0
(Moras, Suchan)
SP48 - SP7 5:1
(Cumber, Karcz, Klag, Okhota, Suchan)
SP48 - SP126 0:0
SP48 - SP92 1:2
(Moras)
Skład: Cumber, Karcz, Klag, Klimek, Łuszczek, Moras, Okhota, Suchan, Wasik
W poniedziałek 29.04 klasa 6B wybrała się do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, aby wziąć udział w warsztatach. Były one podzielone na strefę jasną (strefa nauki, wrażeń oraz iluzji) oraz ciemną, po której oprowadzały nas pracujące tam osoby niewidome. Było to dla nas niezwykłe przeżycie, które polecamy każdemu!
TYMBARK
W czwartek 18.04 wzięliśmy jak co roku udział w kolejnej edycji największego Turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie, czyli Pucharze Tymbarku. Nasza kadra wprost nie mogła się doczekać tego wydarzenia, dlatego było to dla nas ogromne przeżycie i podeszliśmy bardzo profesjonalnie do zawodów. Porządna rozgrzewka i maksymalne zaangażowanie pomogły nam odnieść dwa zwycięstwa w fazie grupowej i awansować do pucharowej. Tam niestety odpadamy po zaciętej walce, ale zdobywamy cenne doświadczenie i możemy być dumni z naszej postawy!
"Dn.06.05 w ramach realizacji podstawy programowej z Edukacji dla bezpieczeństwa, klasa 8a brała udział w warsztatach z survivalu, bronioznawstwa i pierwszej pomocy w terenie. Warsztaty prowadzone były przez Krakowską Drużynę Orląt im. Antosia Petrykiewicza. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i dzielnie realizowali wszystkie powierzone zadania."
Należy upamiętniać tę datę, ponieważ, jak mówił Piłsudski: „KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.
30 kwietnia 2024 r. podczas apelu przypomnieliśmy sobie, dzięki klasie 6b i p. Annie Bożek oraz p. Sylwii Nowak najważniesze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie. Polacy usilnie wlaczyli o ocalenie wolności, poprzez zmiany ustrojowe, ale jak pokazuje historia, były one nieskuteczne. Polska, mimo wszystko, znika z map Europy na 123 lata. Uśmiadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.
W piątek, 26 kwietnia klasa 2a odwiedziła pasiekę w Liszkach. Podczas warsztatów mieliśmy okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji na temat życia pszczół i pracy pszczelarza.
Warsztaty klasy 3a w pracowni FABLAB szycie flag i klejenie pudełek.
W środę 24 kwietnia uczniowie klasy 8 wzięli udział w Festiwalu Zawodów. Była to doskonała możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe.Była to również okazja zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję.