W naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłorocznych uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Była to doskonała okazja do poznania szkoły, nauczycieli oraz atrakcji edukacyjnych, które na nich czekają.
Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w różnorodnych aktywnościach – od zabaw matematycznych i plastycznych, przez programowanie robotów, aż po rozgrywki w kąciku szachowym. Rodzice mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda nauka poprzez zabawę i jak wspieramy rozwój kreatywności oraz logicznego myślenia u najmłodszych.
Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu!
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego. Wasza praca i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było pełne radości, nauki i dobrej zabawy. Dziękujemy za stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery, która na pewno zachęci przyszłych uczniów do rozpoczęcia swojej przygody w naszej szkole.
Dziękujemy!
Angielskie śniadanie - english breakfast musi zawierać jajka sadzone, plasterki bekonu oraz kiełbaski lub parówki wieprzowe. Full breakfast to też fasolka na gorąco w sosie pomidorowym. Do tego jeszcze pomidorki oraz grzybki, które również się smaży lub tez zapieka. Dodatkami do angielskiego śniadania są tosty lub inne pieczywo z odrobiną masła lub nawet masła i dżemu.
21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym wydarzeniem uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty, prezentacje i gry językowe. Ponadto klasy czwarte uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podczas której czytano fragmenty książek współczesnych autorów. Uczniowie zapoznali się również z nowościami książkowymi zakupionymi ostatnio do szkolnej biblioteki.
Zapisy do samorządowych szkół prowadzone są w dniach 3 – 31 marca 2025 r.
Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonuje od godz. 8.00 - 3 marca 2025 r., natomiast wnioski można składać w szkołach w godzinach ustalonych przez jej dyrektora.
Rekrutacja na rok szkolnych 2025/2026 prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego – elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców Elemento
(https://krakow.elemento.pl).
Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu.
Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły rekrutowane są na podstawie kryteriów określonych uchwałą nr LXVI/1651/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.
Rodzice składając podanie, mają prawo wskazać dowolną liczbę szkół podstawowych, w preferowanej przez siebie kolejności - z tym, że szkoła rejonowa (w obwodzie której mieszka dziecko) powinna zostać wskazana przynajmniej na ostatniej pozycji.
Terminarz rekrutacji:
3 – 31 marca 2025 r. – wprowadzanie wniosków przez elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców oraz przyjmowanie wniosków o przyjęcie w szkołach podstawowych
22 kwietnia 2025 r. godz. 9.00 – ogłoszenie wyników naboru. Listy dzieci zakwalifikowanych wywieszane są w szkołach uczestniczących w rekrutacji. Ponadto rodzice, którzy podali we Wniosku o przyjęcie adres mailowy, otrzymują wiadomość na skrzynkę pocztową. Rodzice, którzy wskazali więcej niż jedną szkołę – uzyskują informację o wynikach rekrutacji w szkole wskazanej przez nich jako pierwsza.
23 kwietnia – 5 maja 2025 r. – potwierdzanie przez rodziców woli uczęszczania dziecka do szkoły, do której zostało zakwalifikowane dziecko.
maja 2025 r. godz. 12.00 – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora szkoły).
7 maja 2025 r. – rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej
W Krakowie nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2025/2026 będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego. Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych dotyczą uczniów urodzonych w 2018 roku oraz dzieci starszych korzystających w ubiegłym roku z odroczenia obowiązku szkolnego. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat (tj. urodzone w 2019 roku) jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025 lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento (https://krakow.elemento.pl) rodzice i ich dzieci mogą zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie, który należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.
Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie można złożyć również w formie elektronicznej wykorzystując do podpisu profil zaufany.
Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły podstawowej jest odręczne wypełnienie Zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie, podpisanie i dostarczenie do sekretariatu szkoły podstawowej pierwszego wyboru. Druk (w formie papierowej) można również pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony serwisu rekrutacyjnego Elemento (https://krakow.elemento.pl).
Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie należy dostarczyć w terminie do 31 marca br. – w godzinach podanych przez dyrektora szkoły. Komisja rekrutacyjna w danej szkole podstawowej weryfikuje złożoną kartę zapisu, następnie dane wprowadzane są do systemu lub potwierdza się dane wprowadzone już do systemu elektronicznej rekrutacji.
Zachęcamy rodziców/opiekunów prawnych do wypełniania Zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie w formie elektronicznej za pośrednictwem serwisu rekrutacyjnego Elemento (https://krakow.elemento.pl). Umożliwi to śledzenie kolejnych etapów procesu rekrutacji oraz niezwłoczne otrzymanie informacji o wynikach rekrutacji.
Liczba wolnych miejsc w szkołach podstawowych po ogłoszeniu wyników rekrutacji będzie podana na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento (https://krakow.elemento.pl). Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranych szkół w pierwszym terminie mogą uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej.
Powyższe informacje nie dotyczą zapisów dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do szkół podstawowych specjalnych oraz oddziałów integracyjnych, do których rekrutacja przeprowadzana jest na odrębnych zasadach.
Copyright © Asseco Data Systems
Do obwodu szkoły należą ulice/osiedla:
Aleja Konarowa,
Aleja Pustelnika,
Aleja Wędrowników,
Aleja Żubrowa,
Astronautów,
Astronomów,
Bagatela,
Bażancia,
Bielańska,
Bielańskiego,
Czajek,
Czyżyków,
Daleka,
Dworna,
Gajówka,
Jemiołuszek,
Kaszubska,
Koziarówka,
Krucza,
Księcia Józefa – numery parzyste od nr 118 do końca i numery nieparzyste od nr 205 do końca, Maćkowa Góra,
Marszałka Wolskiego,
Mirowska,
Na Górkach,
Na Grabinach,
Na Wirach,
Niemena, Okrąg,
Orla,
Oszustowskiego,
Pod Janem,
Pod Szwedem,
Przepiórcza,
Puchalskiego,
Puszczyków,
Rędzina,
Sępia,
Skalna,
Sokola,
Zakręt,
Zaogrodzie,
Zaskale,
Zaszkolna
Z przyjemnością informujemy, że do kolejnego etapu konkursu recytatorskiego zakwalifikowali się:
Kategoria klas 4-6
1. Maria Małeta (kl. 4b)
2. Klara Moras (kl. 6b)
3. Ignacy Skotnicki (kl. 5a)
4. Nadia Wojciechowska (kl. 4a)
5. Kacper Wójcik (kl. 5b)
Kategoria klas 7-8
1. Nataniel Karcz (kl. 7b)
2. Mikołaj Małeta (kl. 7b)
3. Michał Piotrowski (kl. 7b)
4. Kinga Pierzynka (kl. 7a)
5. Barbara Szmolke (kl. 8a)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów i dziękujemy za dostarczenie wielu wzruszeń!
II etap konkursu odbędzie się 4 marca o godz. 8:00 w sali nr 16.
Polonistki
Unikalny słownik neologizmów przygotowany przez Uczennice i Uczniów klasy 4a w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego w dniu 21 lutego.
Uczennice i Uczniowie klasy 4a w dniu 11 lutego 2025 na lekcji języka polskiego dowiedzieli się, czym są neologizmy i … sami utworzyli unikalny Słownik Klasy 4a zawierający wymyślone przez nich neologizmy wraz z definicjami. Słowa-neologizmy, czyli leksemy, opatrzyli definicjami zapisując je na kolorowych kartkach, językoznawczych fiszkach. W ten sposób powołali do życia własne słowotwory. Każda Autorka i Każdy Autor mieli (według instrukcji) stworzyć po jednym leksemie, czyli haśle słownikowym, ale – jak widać poniżej – niekiedy wyobraźnia popłynęła radosnym słowotokiem …
Opracowanie: Anna Kapusta (polonistka w klasie 4a)
Zapraszamy i zachęcamy uczniów od klasy IV – VIII oraz osoby dorosłe/seniorów
na 3 dniową wycieczkę:
Wycieczka „Szlak UNESCO”
W TERMINIE: 25-27 kwietnia 2025 r.
I dzień – Tarnowskie Góry, Góra św. Anny
Wyjazd wcześnie rano z Krakowa. Przejazd do Tarnowskich Gór na zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Srebra, w której przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C, przejście labiryntem chodników, podziemnymi korytarzami - część trasy pokonuje się łodziami. Dalsza podróż na Górę św. Anny – park, pomnik
i amfiteatr w dawny kamieniołomie granitu oraz Bazylika, ewentualnie dodatkowo Muzeum Czynu Powstańczego
Przyjazd na obiadokolacje i nocleg w okolice Bielawy.
II dzień – Karpacz, Dolina Pałaców i Ogrodów
Śniadanie, wyjazd do Karpacza, zwiedzanie - skocznia narciarska "Orlinek", kościółek Wang, Muzeum Sportu
i Turystyki, Dom i Muzeum Tyrolskie poświęcone osadnikom z Zillertal, zapora na Łomnicy, Świątynia Wang – ewangelicki kościół parafialny, który został przyniesiony z miejscowości Vang w Norwegii, zbudowany z sosnowych bali uznany jest za najstarszy kościół drewniany w Polsce. Przejazd do Doliny Pałaców i Ogrodów (zwanej „Polska Doliną Loary”). Postój przy najpiękniejszym bajkowym pałacu w Wojanowie oraz przy zamku Mysłakowicach. Powrót na obiadokolację i nocleg w okolice Bielawy.
III dzień – Świdnica, Wrocław
Śniadanie, wyjazd do Świdnicy – spacer z pilotem po Starówce, Katedra św. Stanisława, Kościół Pokoju UNESCO. Następnie przyjazd do Wrocławia – zwiedzanie Hali Stulecia – obiekt UNESCO. Ogród Japoński _ ewentualnie jeśli czas pozwoli Pawilon Czterech Kopuł. – Muzeum Sztuki. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.
Cena: 750-zł/os grupa 42 uczestników + 4 opiekunów
Cena: 800-zł/os grupa 35 uczestników + 3 opiekunów
Cena obejmuje:
przejazd autokarem
opiekę pilota na całą trasę
2 noclegi w pokojach 2, 3, 4, 5 - osobowych z łazienkami
2 śniadania, 2 obiadokolacje wg programu
ubezpieczenie NNW do 5 000 zł/os.
Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników ok 120-13-zł/os , kwota do rozliczenia wg
faktycznego wykorzystania.
Zapisy w sekretariacie.
Drużyna SP48 w składzie:Jaś, Staszek, Ignaś i Oliwka, wygrywa Ligę Drużyn Niezrzeszonych. Tuż za pudłem druga drużyna w składzie:Antek, Michał, Franej i Michalina. III Drużyna Bakcyli w składzie: Bartek, Nataniel, Jonaś i Natalka zdobywa WicemistrzostwoV Małopolskiej Ligi Juniorów i uzyskuje awans do IV Ligi.
Zawody rozgrywały się już po raz kolejny w murach naszej szkoły, gromadząc ponad 100 młodych szachistów! Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przebieg i organizację turnieju. Dyrekcji szkoły, Rodzicom, wolontariuszom.
Wielkioe gratulacje dla wszystkich naszych 32 zawodników. Za każdy mat, każdą udaną kombinację, poświęcenie i walkę do końca. Dopóki walczycie jesteściey zwycięzcami!
To właśnie teraz masz szansę realnie wpłynąć na rozwój Krakowa! Budżet Obywatelski to inicjatywa, dzięki której każdy mieszkaniec i mieszkanka może zgłosić swój pomysł na poprawę przestrzeni miejskiej, organizację wydarzeń kulturalnych, budowę infrastruktury czy inne działania, które uczynią Kraków lepszym miejscem do życia.
Zgłoś swój projekt!
Nabór wniosków potrwa do 9 marca 2025 roku, więc warto już teraz zastanowić się nad pomysłem i rozpocząć pracę nad wnioskiem.
Masz pomysł, ale nie wiesz, jak go dopracować?
Nie martw się! Nasi eksperci – przedstawiciele jednostek odpowiedzialnych za realizację zwycięskich projektów – pomogą Ci na każdym etapie tworzenia wniosku. Udzielą wskazówek dotyczących zarówno merytorycznych aspektów projektu, jak i formalnych wymagań, które musi spełnić Twój pomysł.
Skorzystaj ze wsparcia ekspertów podczas maratonów pisania projektów!
Aby ułatwić mieszkańcom przygotowanie wniosków, organizujemy specjalne maratony pisania projektów. To doskonała okazja, aby omówić swoją koncepcję z ekspertami, uzyskać odpowiedzi na pytania i dopracować wszystkie szczegóły.
Terminy i miejsca maratonów:
Nie masz jeszcze konkretnego pomysłu?
Nie szkodzi! Bank pomysłów na naszej stronie internetowej to doskonałe źródło inspiracji. Znajdziesz tam koncepcje, które mogą pomóc Ci w stworzeniu własnego projektu, w sprawie która Cię poruszy.
Potrzebujesz pomocy, wsparcia technicznego lub zasięgnąć informacji? Dostępna jest dla Was infolinia 12 616 55 55
Nie czekaj – zgłoś swój projekt i zmieniaj Kraków na lepsze!
Rusza nabór projektów do XII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa! - Budżet obywatelski
W czwartek oraz piątek wyszliśmy w ramach alternatywnych lekcji wychowania fizycznego na łyżwy. Pierwszego dnia szusowały klasy 5A z 5B koło Miasteczka Studenckiego AGH, drugiego uczniowie klasy 8 na Woli Justowskiej. Nie obyło się bez kilku upadków, ale ostatecznie wróciliśmy cali, zdrowi, a przede wszystkim w dobrych humorach :)
Ubierajcie się odpowiednio do temperatury i planowanego czasu pobytu na świeżym powietrzu.
Podczas poruszania się po drogach pamiętajcie, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Wybierajcie miejsca wskazane do przejścia przez ulicę, pamiętajcie, żeby doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy.
Na sankach zjeżdżajcie w miejscach bezpiecznych – daleko od miejsc, w których rosną drzewa, daleko od dróg, nawet tych rzadko uczęszczanych. Jeżeli u podnóża góry jest droga, to z pewnością w każdej chwili może przejeżdżać nią samochód. Zanim rozpoczniecie zabawę upewnijcie się, czy możecie zjechać bezpiecznie!
Rzucając się śnieżkami, nie łączcie miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków, nie celujcie w twarz drugiej osobie.
Ślizgając się lub jeżdżąc na łyżwach pamiętajcie, żeby korzystać z miejsc przystosowanych do tych aktywności, a więc bezpiecznych. Wchodzeniem na zamarznięte rzeki, jeziora czy stawy może skończyć się tragicznie, nie sposób bowiem samodzielnie ocenić jak gruba jest pokrywa lodu i jaki ciężar wytrzyma. Zamiast niepewnych, zamarzniętych akwenów wodnych wybierajcie lodowiska lub specjalne ślizgawki, na których zabawa na pewno będzie bezpieczna.
Na nartach, na snowboardzie zjeżdżajcie tylko po wyznaczonych trasach. Są one utwardzone, odpowiednio oświetlone i monitorowane – przez co bezpieczne. Zjazdy krętymi, leśnymi ścieżkami, często pokrytymi grubą warstwą białego puchu, stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia.
Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętajcie o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Jeżeli będziecie korzystać z nart w górach zapoznajcie się z obwiązującymi zasadami opracowanym przez GOPR.
Wybierając się na spacer w góry, szusowanie na nartach, zjazdy sankami lub na dłuższą wędrówkę pamiętajcie zabraniu telefonu komórkowego z naładowaną baterią. W przypadku awaryjnej sytuacji szybciej wezwiecie pomoc, za pomocą dotrzecie do celu.
Przygotujcie się na wyjście w góry! Wybierając się w wyższe partie gór poinformujcie o tym odpowiednie służby i najbliższych, co może ułatwić poszukiwania w przypadku nieprzewidzianych trudności. I co najważniejsze: koniecznie dobrze przemyślcie długość trasy. Zimą szybciej robi się ciemno, przez co czas na spacery i wędrówki jest znacznie krótszy!
Podczas pobytu na kolonii, półkolonii czy obozie stosujcie się do regulaminów i zasad bezpieczeństwa podanych przez wychowawców, dbajcie o bezpieczeństwo własne i innych osób.
Dbajcie o higienę, myjcie często ręce ciepłą wodą i mydłem, zwłaszcza po wyjściu z toalety i przed jedzeniem.
Numer 112, to numer, który ratuje życie. Podczas jakiegokolwiek zagrożenia nie bójcie się zadzwonić. Numer alarmowy 112 odbierany jest w Centrach Powiadamiania Ratunkowego przez operatorów numerów alarmowych, którzy na pewno udzielą Wam pomocy i podpowiedzą, co należy robić - niezależnie od sytuacji, jaka ma miejsce.
Wprowadzenie numeru alarmowego 112 nie wyłączyło pozostałych numerów alarmowych do służb ratunkowych: 997 - Policja, 998 - Państwowa Straż Pożarna, 999 - Państwowe Ratownictwo Medyczne.
Ferie 2025 – działania realizowane przez małopolską Policję – Kuratorium Oświaty w Krakowie
Szanowni Państwo,
bezpieczeństwo dzieci w sieci to ważny temat, szczególnie w dobie powszechnej cyfryzacji. Internet jest niezastąpionym narzędziem, które zmienia sposób w jaki żyjemy, uczymy się i pracujemy, a dzięki urządzeniom mobilnym, jak i rozbudowanej infrastrukturze telekomunikacyjnej, stał się integralną częścią naszego życia.
Aktywni w internecie są coraz młodsi użytkownicy. Korzystają z niego zarówno w celach edukacyjnych, jak i rozrywkowych. Niestety zbyt częste korzystanie z urządzeń ekranowych i dostęp do treści nieodpowiednich dla wieku młodych użytkowników wiąże się z istotnymi zagrożeniami dla ich zdrowia psychicznego, fizycznego, jak i relacji społecznych. Dzieci i młodzież są podatni na uzależnienie od technologii, często mają kontakt z niewłaściwymi wzorcami zachowań i nie potrafią filtrować informacji dostępnych w sieci.
Nauczyciele bardzo często są pierwszym dorosłym, który zauważa, że dziecko może borykać się z problemami. Dlatego tak ważne jest, aby obie strony wiedziały jak, przy zaangażowaniu rodziców, mogą się wspierać i rozwiązywać problemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej poleca nauczycielom i rodzicom Poradnik Klikam z głową (do pobrania poniżej), który może być punktem wyjścia do dyskusji z dziećmi i młodzieżą oraz wypracowania zasad higieny cyfrowej i tzw. dobrych praktyk.
Klikam z głową – poradnik dla rodziców i nauczycieli – Kuratorium Oświaty w Krakowie
Dziś klasa 4a miała okazję odwiedzić jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce – Studio Filmowe Alvernia Planet! 🎥✨Zwiedziliśmy profesjonalne plany filmowe, gdzie powstają prawdziwe kinowe produkcje, a także mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi aktorzy, biorąc udział w ciekawych warsztatach filmowych!
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w projekcie SPPP pn.KOK "Rajd Po Fach”, podczas którego uczniowie klas 7 i 8 mogą zapoznać się ze specyfiką szkół technicznych oraz branżowych. Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Nasi uczniowie poznali kierunki kształcenia, kryteria przyjęć oraz wzięli udział w warsztatach. "Chemia w praktyce" cieszyła się dużym zainteresowaniem i była świetną zabawą. A jak wiadomo najwięcej uczymy się bawiąc :)