Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Szarych Szeregów w Krakowie
  30-243 Kraków ul. Księcia Józefa 337
  sp48kr@wp.pl
 • 12-4297210
  • Edukacji dla bezpieczeństwa

   "Dn.06.05 w ramach realizacji podstawy programowej z Edukacji dla bezpieczeństwa, klasa 8a brała udział w warsztatach z survivalu, bronioznawstwa i pierwszej pomocy w terenie. Warsztaty prowadzone były przez Krakowską Drużynę Orląt im. Antosia Petrykiewicza. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i dzielnie realizowali wszystkie powierzone zadania."

  • Apel z okazji ustanowienia Konstytucji 3 maja


          Należy upamiętniać tę datę, ponieważ, jak mówił Piłsudski: KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.

          30 kwietnia 2024 r. podczas apelu przypomnieliśmy sobie, dzięki klasie 6b i p. Annie Bożek oraz p. Sylwii Nowak najważniesze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie. Polacy usilnie wlaczyli o ocalenie wolności, poprzez zmiany ustrojowe, ale jak pokazuje historia, były one nieskuteczne. Polska, mimo wszystko, znika z map Europy na 123 lata. Uśmiadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.

  • Wycieczka kl.2 A do Lisieckiej Pasieki

   W piątek, 26 kwietnia klasa 2a odwiedziła pasiekę w Liszkach. Podczas warsztatów mieliśmy okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji na temat życia pszczół i pracy pszczelarza.

  • Warsztaty klasy 3A

   Warsztaty klasy 3a w pracowni FABLAB szycie flag i klejenie pudełek.

  • Festiwal Zawodów

   W środę  24 kwietnia uczniowie klasy 8 wzięli udział w Festiwalu Zawodów. Była to doskonała  możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe.Była to również okazja zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję. 

  • DZIEŃ ZIEMI

  • "Mądre dzieci segregują śmieci"

   Uczniowie klasy 2b zdobyli 3 miejsce w konkursie organizowanym przez Rabkoland - Park Rozrywki dla Dzieci. Wykonali projekt karuzeli z odpadów przeznaczonych do recyklingu. Gratulujemy! 

  • Nowy numer telefonu do świetlicy szkolnej

   Uprzejmie informujemy, iż od kwietnia został uruchomiony nowy numer telefonu do świetlicy szkolnej:

   (12) 257 10 36

   Zapraszamy Państwa do kontaktowania się z nami drogą telefoniczną.

    

   Wychowawcy świetlicy

  • FUTURE4ME! temat Easter (Wielkanoc)

  • Kolejne siatkarskie sukcesy!

    

   Pełne emocji, walki oraz dobrej gry występy naszych chłopców oraz dziewcząt w ramach krakowskich Igrzysk Międzyszkolnych! Nasi zawodnicy w kategorii rocznika 2011 i młodsi uzyskali awans do finałów, wychodząc z grupy po fantastycznej końcówce. Natomiast zawodniczki w starszej kategorii 2009 i młodsze zaprezentowały równie wysoki poziom, choć w tym przypadku zabrakło nam odrobiny szczęścia i spokoju. Gratulujemy!

  • Klasa 6b na Przewrotkach

   We wtorek 19.03 udaliśmy się w ramach alternatywnej lekcji wychowania fizycznego na tor wrotkarski. Spędziliśmy tam 2 godziny pod opieką doświadczonych instruktorów, jeżdżąc na wrotkach oraz rolkach, pokonując tory przeszkód i grając w hokeja. Polecamy każdemu taką formę aktywności fizycznej!

  • Klasa VII na "niewidzialnej wystawie"

   Jak postrzegają świat niewidomi? Jak to jest nic nie widzieć? Jak ważne są pozostałe zmysły? Ile tak naprawdę nie dostrzegamy?

   Na wystawie w stronę ciemności zgasły całkowicie światła, a niewidomy przewodnik wprowadził nas do królestwa zmysłów.W naszych pamięciach na długo pozostanie wystawa, której nie zobaczyliśmy, a poczuliśmy. 

  • Kolejny sukces Maksymiliana

   Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maksymilian Siódmok został laureatem I stopnia V edycji ogólnopolskiego konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik w kategorii 4 SP.

   Maks osiągnął także najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w

   województwie Małopolskim! Nie było to zadanie łatwe bo konkurs składał się z trzech etapów, w których wzięło udział aż ponad 12000 uczniów z 1600 szkół z całej Polski.

   W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

   Partnerem konkursu jest też Olimpiada Informatyczna Juniorów.

   Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: instalogik.pl.

  • E-poradnik dla rodziców i uczniów klas VIII

   Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna pn. Krakowski Ośrodek Kariery przygotowała praktyczny E-poradnik dla rodziców i uczniów klas VIII dotyczący rekrutacji i wyboru przyszłej szkoły:

   W poradniku znajdują się następujące zagadnienia:

   📌 jak określić swoje predyspozycje zawodowe i kto może w tym pomóc uczniowi

   📌 jak oszacować swoje możliwości, aby dobrze wybrać szkołę ponadpodstawową

   📌 jaki jest system edukacji w Polsce czyli co uczeń może wybrać po szkole podstawowej

   📌 jak poprawnie wypełnić wniosek w elektronicznym systemie Omikron

   📌 najważniejsze informacje o branżach zawodowych i kwalifikacjach

   📌 baza szkół branżowych, technicznych i liceów

   📌 na co zwrócić uwagę wybierając liceum ogólnokształcące

   📌 informacje dla uczniów SPE

   Opracowanie: Agata Chudzikiewicz, Joanna Turek – doradczynie zawodowe SPPP KOKKonsultacja merytoryczna: Tomasz Zemanek, Wydział Edukacji UMK

    

   http://poradniakrakow.com.pl/wp-content/uploads/2024/03/Poradnik-2024.2025..pdf

    

    

    

  • Wiosna, ach to ty

  • Dzień Orientacji Zawodowej

   15 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w na kolejnej 18 edycji „Dnia Orientacji Zawodowej”, która ma na celu pomoc uczniom ósmych klas we właściwym wyborze szkoły ponadpodstawowej i zaprezentowanie im oferty tych właśnie szkół. 

   #dzieńorientacjizawodowej

   #doradztwozawodowe

  • Biuro Rzeczy Znalezionych

   Zdjęcia rzeczy znalezionych!!!

  • 6. marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy

   W związku z obchodzonym dziś Europejskim Dniem Logopedy przedstawiamy krótką fotorelację z zajęć logopedycznych prowadzonych na terenie naszej szkoły.
   Terapia logopedyczna dostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczniów i dotyczy różnych sfer rozwojowych.
   Formy są różnorodne, a bawiąc się – najlepiej się uczymy – nie zapominając o regularnej pracy w domu :)
   Z pozdrowieniami
   Logopeda
   Ewelina Morawiec-Lechowska

  • Rajd po fach

   W piątek 01.03 br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. "Włoski przysmak".  Wydarzenie zorganizowane było w ramach projektu "Rajd po fach" na terenie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.  Uczniowie mieli możliwość poznać swoich rówieśników, nawiązać nowe relacji oraz wspólnie rozwijać zainteresowania związane ze zdobywaniem  umiejętności kształtujących wyobraźnię i kreatywność. Była to doskonała okazja aby w praktyce poznać różne zawody w kierunkach jakich kształcą krakowskie szkoły branżowe i techniczne. 
   #rajdpofach #krakowskiosrodekkariery 
   zsps.krakow.pl

    

  • Zareaguj na problemy dziecka – otwarte spotkanie dla rodziców i pedagogów

  strona: