Ocena osiągnięć ucznia polega na rozpoznaniu stopnia opanowania przez niego wiadomości i umiejętności rozwiązywania zadań technicznych (lub informatycznych) w stosunku do wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej.

Podczas oceniania osiągnięć uczniów poza wiedzą i umiejętnościami należy wziąć pod uwagę:

• aktywność podczas lekcji,
    • zaangażowanie w wykonywane zadania,
    • umiejętność pracy w grupie,
    • obowiązkowość i systematyczność.

Ocena osiągnięć jest integralną częścią całego procesu nauczania. Najpełniejszy obraz wyników ucznia można uzyskać wówczas, gdy ocenianie będzie systematyczne i oparte na różnorodnych sposobach weryfikowania wiedzy oraz umiejętności. W nauczaniu zajęć technicznych ocenie mogą podlegać następujące formy pracy:

• sprawdzian,
    • zadanie praktyczne,
    • aktywność na lekcji,
    • odpowiedź ustna,
    • praca pozalekcyjna (np. konkurs, projekt).

Każda ocena wystawiona przez nauczyciela jest jawna i uzasadniona. Oceny śródroczne i roczne wystawiane są na podstawie wszystkich ocen cząstkowych i nie muszą być ich średnią arytmetyczną.

Uczeń ma prawo: jednokrotnie poprawić każdą ocenę cząstkową w ciągu dwóch tygodni od podania informacji  o ocenie (ocena z poprawy jest wpisywana do dziennika)

Wymagania programowe, zasady oceniania i kryteria ocen:

Technika klasa 4 i 6

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA TECHNIKA KLASY 4 - 6