Nawigacja

Nawigacja

    • Jasełka 2018

      17.01.2018

      Zapraszamy do oglądania zdjęć z tegorocznych Jasełek przygotowanych tradycyjnie przez klasy III a i IIIb

      pod kierunkiem pań wychowaczyń : Renaty Gołygowskiej oraz Katarzyny Biesiady.

      Oprawę muzyczną zapewnił chór prowadzony przez panią Annę Bożek.

      Po raz pierwszy wydarzenie to uświetnili muzyką Rodzice dzieci klas III.

      Rodzice byli także autorami przepięknej scenerii jasełkowej.

    • FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 2017

      12.12.2017

      Wszystkie dary zebrane w naszej szkole dotarły do Rodziny.

      Sprawiły jej ogromną radość i ułatwią codzienne funkcjonowanie.

      W jej imieniu wszystkim Darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY!!!heartsmiley

    • Mistrzostwa SP 48- szachy indywidualne

      07.12.2017

       7 grudnia rozegrano już po raz trzeci Mikołajkowy Turniej Szachowy.

      Po raz pierwszy nadano rozgrywkom rangę oficjalnych Mistrzostw Szkoły w szachach indywidualnych. 

      Zawody rozgrywano w 3 kategoriach wiekowych : klas 0-I, II- III oraz IV-VII.

      Sędzią głównym była pani Agnieszka Molenda,jedna z instruktorów królewskiej gry w naszej placówce.

      Każdy z 45 zawodników rozegrał 5, 15-minutowych partii.

      W najstarszej grupie tytuł obronił nasz przyszłoroczny finalista MP - Mateusz Wąsik.

      Wśród klas II- III zwyciężył Maciej Nowak, zaś w najmłodszej grupie szans przeciwnikom nie zostawił Bartosz Cumber .

      Mistrzowie wygrali swoje wszystkie pojedynki.

      Klasyfikacja klas 0-I

                          chłopców ,                                           dziewcząt                     

      1. Bartosz Cumber                                                1. Antonina Przybyło

      2. Nataniel Karcz                                               2. Natalia Michalik

        3. Antoni Sochanik                                                 3. Katarzyna Rusiecki

      klasy II-III

      chłopcy                                                                      dziewczynki

      1. Maciej Nowak                                                      1. Maria Przybyło

      2. Miłosz Majka                                                        2. Milena Piotrowska

      3. Samuel Hodur                                                      3. Gabriela Zakrzewska

      klasy IV-VII

      chłopcy                                                                        dziewczynki

      1. Mateusz Wąsik                                                       1. Katarzyna Węc

      2. Maciej Wąsowicz                                                    2. Idalia Strumińska

      3. Mikołaj Węc                                                             3. Aleksandra Majka

       

      Na uczestników ,w przerwach między partiami czekały pyszne mikołajkowe ciastka i czarno-biały placek"Szachownica", za które to specjały dziekujemy Mamom najmłodszych szachistów z klasy 0 : Stasia Karasia, , Grzesia Kuzaka i Kuby Gruszki.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety szachowe , Mistrzowie SP 48 -puchary a najlepsze "trójki" medale .

      Niezwykłym przeżyciem, było poturniejowe spotkanie z Mamą jednego z naszych uczniów, panią Anetą Pondo- byłą Mistrzynią Polski w szachach, która swoją osobą uświetniła nasze zawody.  Kolejka chętnych do zagrania symultany z panią Anetą , była widomym znakiem wielkiego zaangażowania i entuzjazmu naszych, młodych szachistów.

      Dziękujemy sponsorom, pani Małgorzacie Sas- Kusek oraz pani Barbarze Kmiecik za ufundowane medale, puchary i nagrody.

      Pani Edycie Węc składamy podziękowania za druk dyplomów.

      Gratulujemy zwycięzcom!

      Wszystkim uczestnikom, zwłaszcza najmłodszym debiutantom, dziękujemy za rywalizację fair- play, waleczną postawę

      i zaangażowanie.

      Sylwia Nowak

       

       

    • Z wizytą w Czarnolesie - przedstawienie kl. VII

       

      W ostatnim tygodniu listopada klasa siódma zaprezentowała przed szkolną publicznością spektakl pt. Z wizytą w Czarnolesie.

      Przedstawienie oparte było na fragmentach fraszek, pieśni i trenów renesansowego poety z Czarnolasu – Jana Kochanowskiego. Sceny                            i wypowiedzi bohaterów nawiązujące do współczesnego świata przybliżały najważniejsze wydarzenia z życia Jana Kochanowskiego.

      W rolach głównych wystąpili: Marta Mruk, Filip Mucha, Julia Chyla, Adrian Hajto, Piotr Soból. Oskar Gorycki, Kinga Szostak i Grzegorz Galos.

      Pozostali uczniowie klasy siódmej pojawili się na scenie jako postaci drugoplanowe lub zaangażowali się w przygotowanie scenografii.

      Zapraszamy na kolejne spotkania teatralne na szkolnej scenie.

       

      Ilona Damian

       

    • Turniej Pięknego Czytania

       

       

       

      Na początku grudnia odbył się Turniej Pięknego Czytania dla klas czwartych.

      Podczas klasowych eliminacji zostało wybranych dziesięcioro uczniów z obu klas. W pierwszej części konkursu uczniowie zaprezentowali wcześniej przygotowany dwuminutowy fragment prozy. W drugiej części uczestnicy turnieju przeczytali fragment literatury pięknej wybrany przez panie polonistki. Na  przygotowanie tekstu uczniowie mieli kilka minut.

      Ta bitwa na słowa była przyjemna i ekscytująca. Oto jej rezultaty.

       

       

      I miejsce (ex aequo)

       

      Idalia Strumińska

      Jacek Piwko

       

       

      II miejsce

       

      Katarzyna Węc

       

       

      III miejsce (ex aequo)

       

       

      Małgorzata Łopatka

      Hanna Skowronek

      Izabela Wąsowicz

       

      Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach

          Beata Biesiada - Adamek

                           Ilona Damian

       

       

    • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Podczas VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

      tytuł EXPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA otrzymali :

      klasa I-Nikodem Kret

      klasa II- Jan Strumiński, Aleksander Suchan, Tymoteusz Kusek , Wojciech Mardyła

      kl. IIIb - Milena Piotrowska

      kl. IIIa - Maciej Nowak, Adam Czekaj, Aleksander Kusek, Maria Przybyło

      klasa IV a - Paulina Szostak, Jacek Piwko, Anna Meus

      klasa IV b- Katarzyna Węc, Izabela Wąsowicz, Paweł Ulman, Hanna Skowronek, Idalia Strumińska, Gabriela Jałowiecka, Maria Barci, Małgorzata Łopatka, Małgorzata Gruchała , Artem Lamochin

      klasa V- Weronika Stępień, Konrad Trojanowski, Wiktoria Sysło, Wiktoria Kubera, Maciej Wąsowicz, Mateusz Konstanty, Julia Włodarska, Aleksandra Hyla

      klasaVI a- Szymon Lazarowicz, Alicja Wesołowska, Mikołaj Węc, Wojciech Nowak

      klasa VI b- Zofia Moczurad, Jan Steczko, Igor Ludwikowski, Konrad Gacek, Aleksandra Jach, Mateusz Wąsik,  Aleksandra Majka, Miłosz Such

      klasa VII- Oskar Gorycki, Julia Chyla , Marta Mruk, Adrian Hajto, Kinga Szostak, Wiktoria Rodzik

      Gadżety dla najlepszych i slodkości ufundowało Szkolne Koło Caritas.Dziękujemy:)

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu za rok!

       

       

    • Dziękujemy Rodzicom Oddziału Przedszkolnego !!!

      To dzięki środkom i pracy rodziców Oddziału Przedszkolnego powstało najładniejsze pomieszczenie tego typu  w szkole. Oczywiście pomieszczenie to będzie służyło tej klasie przez kolejne lata uczęszczania do naszej szkoły.

    • Ogłoszenie dyrektora szkoły w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć edukacyjnych w roku szkonym 2017/18

      Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018 będą:

      W roku 2017:

      Czwartek 2 listopada,

      Piątek 3 listopada,

      O potrzebie zapewnienia dziecku opieki  przez szkołę w tym terminie proszę powiadomić sekretariat szkoły najpóźniej do dnia 25 pażdziernika 2017 roku.

      W roku 2018:

      Poniedziałek 30 kwietnia,  

      Środa 2 maja,

      Piątek 4 maja

      O potrzebie zapewnienia dziecku opieki w tych dniach proszę  powiadomić sekretariat szkoły najpóźniej do dnia 27 kwietnia 2018 roku.

      Piątek 1 czerwca

      O potrzebie zapewnienia dziecku opieki w tym dniu proszę  powiadomić sekretariat szkoły najpóźniej do dnia 28 maja 2018 roku.

    • Klub Kultury Przegorzały zaprasza!

    • Zapraszamy dorosłych i dzieci

      20.09.2017